ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ Α.Σ. ΡΗΓΑΣ – ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2018

Ο Στόχος στις προπονήσεις για τις μικρές ηλικίες (Ακαδημίες) του Ας ΡΗΓΑΣ είναι διπλός: Αφενός μεν φροντίζουμε οι προπονήσεις να είναι ευχάριστες, τα παιδιά να παίζουν και να χαίρονται με τη συμμετοχή τους σε κάθε δραστηριότητα και αφετέρου σε παιγνιώδη μορφή να μυούμε τους αθλητές μας στο «ρυθμό» της σωστής κίνησης όλων των αγωνισμάτων του στίβου και όχι μόνον.
Το κλειδί για την επιτυχία των στόχων είναι να κρατούμε αμείωτο το ενδιαφέρον των παιδιών και μέσα από τον ευγενή ανταγωνισμό να περνούμε τα όσα θετικά έχει να προσφέρει ο Αθλητισμός.

Στα πλαίσια της επίτευξης των παραπάνω στόχων καθιερώθηκαν ορισμένες δοκιμασίες-διαγωνισμοί προσαρμοσμένες στις ηλικίες των παιδιών.

Φωτογραφίες από τις δοκιμασίες και τις απονομές θα βρείτε ΕΔΩ.  

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γκρουπ κ.Ευδοξίας

Διαγωνισμός «Σανίδας»:
1. Καραγιάννης Γιώργος 2. Γιουτσόγλου Γιώργος 3. Καρανίκας Αντώνης

Διαγωνισμός «Συχνότητας αναπηδήσεων»:
1.Καρανίκας Αντώνιος 2. Μέττας Αθανάσιος 3. Μπάτσι Μαρκέλλα και Πασσά Πωλίνα

Διαγωνισμός «Εξάρτησης σε μονόζυγο»:
1. Μπούρα Παναγιώτα 2. Μέττας Αθανάσιος 3. Καραγιάννης Γιώργος

Γκρουπ κ.Γιάννη

Διαγωνισμός «Σανίδας»:
1. Γιώβος Ορφέας, Ζιώγα Κλειώ, ΛύρηςΑναστάσης, Μπούρα Ευθυμία

Διαγωνισμός «αναπηδήσεις σε Σταυρό»:
1. Λύρης Αναστάσης 2. Λαμπάκη Έλενα 3. Ηλιάδου Χριστίνα

Διαγωνισμός «Σχοινάκι»:
1. Λούβαρη Φωτεινή 2. Κυναμέα Όλγα 3. Ηλιάδου Χριστίνα

Γκρουπ κ. Στέλλας-1

Διαγωνισμός «Bowling με medicine»:
1. Χριστοδούλου Άννα 2. Μαντιού Μάρθα 3. Στολτίδη Νικολέτα

Διαγωνισμός «Στόχος σε στεφάνι»:
1. Τσιώτρα Αθανασία 2. Αλικάκης Θεόδωρος 3. Βαλτατζής Χρήστος

Διαγωνισμός «Εξάρτησης στο μονόζυγο»:
1. Τσιώτρα Αθανασία 2. Χριστοδούλου Άννα 3. Αντωνακούδης Κωνσταντίνος

Γκρουπ κ.Στέλλας -2

Διαγωνισμός «Bowling με medicine»:
1. Μίαρης Γιώργος 2. Λαμπάκη Φαίη 3. Καραμεσούτη Αναστασία

Διαγωνισμός «Στόχος σε στεφάνι»:
1. Μιλτιάδου Θεόδωρος 2. Μπάλλος Ελευθέριος 3. Τριανταφύλλου Μαίρη

Διαγωνισμός «Εξάρτησης στο μονόζυγο»:
1. Γιαμουρίδης Άγγελος 2. Βαρσαμή Μαρίνα 3. Καραμεσούτη Αναστασία

Γκρουπ κ. Σοφίας-1

Διαγωνισμός «Έλξεων»:
1. Αντωνακούδη Ευγενία 2. Μαντιού Αριάδνη 3. Χαντζίδης Θεόδωρος

Διαγωνισμός «Κάμψεων»:
1. Μαντιού Αριάδνη 2. Γιουμούκη Σήλια 3. Χριστοδούλου Ζωή

Διαγωνισμός «Σχοινάκι»:
1. Αντωνακούδη Ευγενία 2. Ματαφτσής Χρήστος 3. Χαντζίδη Ησαΐα

 Γκρουπ κ. Σοφίας -2

Διαγωνισμός «Έλξεων»:
1. Μεταλλίδης Θεόδωρος 2. Σισμάνογλου Ηλιάνα 3. Παυλίδη Αθηνά και Μπάλλος Κυριάκος

Διαγωνισμός «Κάμψεων»:
1. Γεωργιάδης Αβραάμ 2. Μεταλλίδης Θεόδωρος 3. Φαρδής Κωνσταντίνος

Διαγωνισμός «Σχοινάκι»:
1. Ανδρέου Μαρία 2. Παυλίδη Αθηνά 3. Πιλαφτσή Χρυσή

Διαγωνισμός «Διπλώματος ρούχων»

Διαγωνίστηκαν όλα τα παιδιά των ακαδημιών σε δύο χωριστούς διαγωνισμούς,  έναν για κάθε κύκλο.

Γκρουπ Α΄ κύκλου (5:30μ.μ.):
1. Τσιώτρα Αθανασία 2. Χαντζίδου Ησαΐα 3. Μαντιού Μάρθα

Γκρουπ Β΄ κύκλου (7:00μ.μ.):
1. Μπούρα Ευθυμία 2. Μπάλλου Καλλιόπη 3. Μπάτσι Μαρκέλλα και Ηλιάδου Χριστίνα

print

Written by 

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of