2η Η ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΣΤΟ ΠAN. ΠΡΩΤ. (Π/Κ) ΜΕ 3.50

Με τρεις αθλητές συμμετείχε ο ΑΣ ΡΗΓΑΣ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Π/Κ που έγιναν στα Τρίκαλα το ΣΚ 25/26.6.16.
Το χαρακτηριστικό είναι ότι και οι τρεις αθλητές κατάφεραν να βαθμολογηθούν αφού:
Η Παναγιωτίδου Ευαγγελία ήταν 16 στο ΚΟΝΤΩ με 3.00μ. και μόλις έχασε το 3.10 (πέρασαν στον τελικό 13 αθλήτριες με 3.10 και 3.20).
Ο Μάριος Σπανός αγωνίστηκε σε δύο αγωνίσματα: 1) Τριπλούν όπου με 12.80 πέρασε στον Τελικό και στον τελικό με 13.00 ήταν 10ος. 2) Στο Μήκος έκανε 6.13 επίδοση που δεν ήταν αρκετή για να αγωνιστεί στον Τελικό (ύταν 14ος, πέρασαν με 6.22)!
Η Μαρκέλλα Θεοδωρίδου, για ακόμη μια φορά έδειξε το χαρακτήρα της.
Πέρασε στον προκριματικό με ένα άλμα στο 3.20 που ήταν το όριο.

Στον Τελικό, μέσα από έναν επεισοδιακό αγώνα (λόγω βροχής) κατάφερε να περάσει τα ύψη 3.30, 3.40, 3.50, με την πρώτη, κάτι που της έδωσε τη 2η θέση σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων. ΕΥΓΕ!”
Η κατάκτηση της 2ης θέσης έχει και τα «μπόνους» της!
Με τη διάκρισή της στο Π/Κ ήδη η Μαρκέλλα έκανε το «δυναμικό βήμα» για να φορέσει τη φανέλα  της Εθνικής και να εκπροσωπήσει την ΕΛΛΑΔΑ σε έναν από τους αγώνες : [ΒΑΚΛΑΝΙΚΟΙ Π/Κ που θα γίνουν 2 Ιουλίου στη Σερβία, ή ΕΛΛΑΣ- ΚΥΠΡΟΣ που θα γίνουν 27-28 Ιουλίου στη Λευκωσία. (Ο ΣΕΓΑΣ θα αποφασίσει για τη σύνθεση των ομάδων)].
Μπράβο σε όλους και ιδιαίτερα στη  Μαρκέλλα, που δείχνει χαρακτήρα «μαχητή» και στον πλέον σημαντικό αγώνα της κατηγορίας της κατάφερε να πετύχει την επίδοσή της 3.50 (έχει ρεκόρ 3.51).