ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ – 2017 ΕΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ – 2017 ΕΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (28.03.2017)

Ιανουάριος

15 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ Ανδρών

211η Ημερίδα Κλειστού Στίβου, Α-Γ (Αλεξάνδρειο/Αμπελόκηποι)

28-29 2η Ημερίδα Κλειστού Στίβου, Α-Γ (Αλεξάνδρειο/Αμπελόκηποι/Κ3)*

Φεβρουάριος

4 Ημερίδα Κλειστού Στίβου, (ΣΕΡΡΕΣ)

4 ΗμερίδαΑλμάτων Κλειστού, ( ΠΑΟΚ)

5 Περιφερειακό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Γ.Σ. Λαγκαδάς)

11 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)

11 Ημερίδα Κλειστού, ( ΣΠΣΒΕ)

18-19 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού ( ΣΕΦ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ)

25 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Βελιγράδι (Σερβία)

Μάρτιος

3-5 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, Βελιγράδι (Σερβία)

5 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε Ανώμαλο Έδαφος ( ΠΥΓΗ, ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

11-12 17ο Ευρωπαϊκό Κύπελλο ρίψεων, Κανάρια (Ισπανία)

18 Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, (Θεσσαλονίκη,ΕΚΣ)

19 Κύπελλο Συνθέτων ΠΠ-ΠΚ Α, Α’ Αγώνας, Βέροια

19 Διεθνής Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου

26 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Καμπάλα (Ουγκάντα)

26 Αγώνες Ρίψεων << Χάρης Χατζηαδαμίδης>> Κιλκίς

Απρίλιος

1 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Α΄ Αγώνας, ΕΚΣ,ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ)

2 Διεθνής Μαραθώνιος ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ)

4Σχολικοί Β΄φάση (όμιλοι)( ΣΕΡΡΕΣ)

8 Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην, Φλώρινα

8 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην Α/Γ και Νέων Α/Γ, Φλώρινα

8 ή 9 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Π/Κ

11-12 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Α/Γ, Π/Κ ( ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ)

22 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Α΄Θεσσαλονίκη)

29 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Β΄ (Β΄αγώνας)

Μάιος

3-4 Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα ( πρόταση ΣΕΓΑΣ)

6 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄

14 Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Β΄Κατερίνη)

14 2ος Λαϊκός Δρόμος ¨Παναγιώτης Αφαλής¨ (ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ)

14 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Πρίστινα (Κόσσοβο)

20 «Χανιά 2017», Χανιά

21 Νίκος Ζαχαριάδης 2017 (ΕΑΣ & ΣΒΑ)

21 Ευρωπαϊκό Κύπελλο βάδην, Ποντέμπραντυ (Τσεχία)

27 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μ.(ΜΕΓΑΡΑ)

27  Αγώνας Ρίψεων Κώστας Σπανίδης (Θεσ/νίκη,ΕΚΣ)

27 Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα

27 & 28  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ & Νέων/Μίτινγκ Αλμάτων (ΣΕΡΡΕΣ)

28   «ΡΗΓΕΙΑ» Kids’ Athletics ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ. Α.Σ. ΡΗΓΑΣ  (Καυτανζόγλειο)

28 Χειμωνίδεια 2017 (Α.Κ. Προμηθέας, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ)

28 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου

31 1ο Γκραν Πρι, Αλεξάνδρεια (Έδεσσα)

Ιούνιος

1 AthensStreetPoleVault

2 Δίια 2016, Κατερίνη

3 Βενιζέλεια, Χανιά

3 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Π/Κ, Ελμπασάν (Αλβανία)

4 Αγώνες Ημιαντοχής – Αντοχής, (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ,ΑΑΣ Ηρακλής)

7 Γκαλά Γυναικών, Φιλοθέη

10 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου, Τέτεβεν (Βουλγαρία)

10 2ο Γκραν Πρι, Αργος Ορεστικό

10  Ελευθέρια 2016, Κιλκίς

11 Σιθώνεια, Νικήτη Χαλκιδικής

17-18 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ (ΠΑΤΡΑ)

24- 25 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π/Κ ( ΤΡΙΚΑΛΑ)

24-25 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων, Σούπερ Λίγκα, Λιλ

28     Ολύμπια 2017, Λιτόχωρο

Ιούλιος

1 Μίτινγκ Στίβου, Θεσσαλονίκη 2017 (ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ)

1-2 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Συνθέτων

1-2 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν Κραϊόβα (Ρουμανία)

1  Κύπελλο Συνθέτων ΠΠ-ΠΚ Α, Β’ Αγώνας, Βέροια

2 Αέτεια (Αετός Θεσ/νίκης Ε.Κ.Σ. )

5-8 18οι Μεσογειακοί Αγώνες, Ταραγόνα (Ισπανία)

8-9 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ε/Ν (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)

12  3ο Γκραν Πρι, Πάτρα

12-16 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Π/Κ, Ναϊρόμπι (Κένυα)

13-16 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, Μπίντγκοζ (Πολωνία)

15-16 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Καβάλα – Κόρινθος)

19  4ο Γκραν Πρι, ΔαβιτζόγλειαΚαβάλα

20-23 Ευρωπαϊκό  Πρωτάθλημα Ε/Ν, Γκροσέτο (Ιταλία)

22-23 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Νόβι Παζάρ (Σερβία)

22-30 Ευρωπαϊκό Ολυμπιακό φεστιβάλ Νεότητας, Γκιορ (Ουγγαρία)

29-30 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Α/Γ (ΛΑΡΙΣΑ)

Αύγουστος

2-3 Συνάντηση Ελλάς-Κύπρος

4-13 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Λονδίνο (Μ. Βρετανία)

20-25 Παγκόσμια Πανεπιστημιάδα, Ταϊπέι (Ταϊβάν)

 

Οκτώβριος

7-8 29οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες

7 Κύπελλο Συνθέτων ΠΠ-ΠΚ Α, Γ’ Αγώνας, Κοζάνη

8 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Ζάγκρεμπ (Κροατία)

14 6ος Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος (ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ)

22 Δημόσιος Δρόμος 10.000μ. Λαγκαδά ( Δήμος Λαγκαδά – Γ.Σ. Λαγκαδά)

Νοέμβριος

4Κύπελλο Συνθέτων ΠΠ-ΠΚ Α, Δ’ Αγώνας, Νάουσα

11/11 Βαλκανικό Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, Τσανάκαλε (Τουρκία)

12 Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 28.3.2017