Ο Α.Σ. ΡΗΓΑΣ είναι ερασιτεχνικό μη κερδοσκοπικό σωματείο, που ασχολείται αποκλειστικά με τον Κλασικό Αθλητισμό και δραστηριοποιείται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης. Διαθέτει τμήματα όλων των ηλικιακών κατηγοριών, καλλιεργεί όλα τα αγωνίσματα του στίβου και αποτελεί φυτώριο του Άλματος επί Κοντώ.
Για μια ακόμη φορά η «οικογένεια» του ΑΣ ΡΗΓΑΣ συμμετείχε και χάρηκε τον «οικογενειακό» δρόμο των 5χλμ. (μία ευκαιρία να δραστηριοποιηθεί όλη η οικογένεια μαζί). Σημ.: Η επόμενη “οικογενειακή εκδήλωση” είναι το περπάτημα 11 χλμ. και το “ψήσιμο” στο Χορτιάτη 4.11.18, να ετοιμάζεστε!
Ο “παρατηρητής” του συλλόγου μας γράφει για τα αποτελέσματα.
Με τα αποτελέσματα στο δρόμο των 5-Χλμ. πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Στους περισσοτέρους δρομείς, το “Gun time” συμπίπτει με το “Net time”. Οπότε κανείς δεν μπορεί να βρει τον πραγματικό του χρόνο αλλά μόνο το χρόνο που έκανε από την ώρα που ακούστηκε το πιστόλι. (Ο χρόνος αυτός, σχεδόν για όλους τους δρομείς, είναι άχρηστος αφού κάποιοι ξεκίνησαν μπορεί και 1 ώρα μετά το πιστόλι)…!!!
Ελπίζω το λάθος να είναι προσωρινό γιατί θα είναι τραγικό σε έναν τέτοιο αγώνα να μη μπορούν να δουν το χρόνο τους οι δρομείς. Το τσιπάκι για το χρόνο είναι η βασική παροχή που υποτίθεται ότι δικαιολογεί και το κόστος συμμετοχής.
Μερικές φωτογραφίες από τους συμμετέχοντες αλλά και τους συνοδούς, θα βρείτε παρακάτω.
Πρώτη φουρνιά από το σημείο συνάντησης. Οικογένειες:Παντακίδη, Γιουμούκη, Μεταλλίδη.Δαύτερη φουρνιά, με την οικογένεια Κώστα Γ. στα άσπρα.
Μέλη του παραρτήματος του ΑΣ ΡΗΓΑΣ στα Γιαννιτσά. όλοι … ένας και ένας!Δύο Κούκλες (Αριάδνη και Μαρία) αχώνευτες !Δύο “παιδαράδες” (Θέοδωρος και Γιώργος) με την κ. Σ. Γκοτζαμάνη.Ο Γιώργος μας. ΚΟΥΚΛΟΣ και ΠΑΙΔΑΡΑΣ.Ό,τι καλύτερο από τα Γιαννιτσά! Από Αρχηγούς, από Τσολιάδες και γεννημένους Μακεδονομάχους!