Βάζουμε σημείο αναφορά το 1969 για να αιτιολογήσουμε την τούρτα των 50 χρόνων από την έναρξη της πρώτης Ακαδημαϊκής φουρνιάς ΕΑΣΑ Θεσσαλονίκης (1969-1972).
Στα Τρίκαλα μαζευτήκαμε το ΣΚ 19/20.10.19 41 συνάδελφοι και 14 σύζυγοι συναδέλφων δηλαδή 55 άτομα, από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο.
![](http://asrigas.gr/wp-content/uploads/2019/10/40-2019-100x75.jpg)
Περάσαμε για μια ακόμη φορά ΥΠΕΡΟΧΑ τόσο τη βραδιά της συνάντησης όσο και τις ημέρες πριν και μετά, αφού η συνάντηση συνδυάστηκε και με εξορμήσεις στους υπέροχους προορισμούς που βρίσκονται κοντά στα Τρίκαλα (Λίμνη Πλαστήρα, Καλαμπάκα, Καστράκι, Μετέωρα κ.α.).
![](http://asrigas.gr/wp-content/uploads/2019/10/ΤΡΙΚΑΛΑ-19.10.19-Γ-1-ΕΑΣΑ-72-100x75.jpg)
![](http://asrigas.gr/wp-content/uploads/2019/10/Γ3Β-100x75.jpg)
![](http://asrigas.gr/wp-content/uploads/2019/10/ΤΡΙΚΑΛΑ-19.10.19-ΚΟΡΙΤΣΙΑ-ΕΑΣΑ-72-100x75.jpg)
Περνάω μόνον την ομαδική Φωτογραφία και αυτή των κοριτσιών και των αγοριών Γ-1 και Γ-3 (που μου έστειλε ο κ. Σταύρος μας εκ μέρους της κ. Πασχαλίας Ζορμπά). Κυρία Λία μας, σε ευχαριστούμε για την απαθανάτιση της συνάντησης). Περισσότερες φωτογραφίες από άλλες πηγές όπως το F.B. …
Επίσης περνάω και τη συγκεντρωτική Λίστα ενημερωμένη μέχρι και την τελευταία συνάντηση 19.10.19 ώστε να βρισκόμαστε σε επαφή και να φροντίσουμε να ενημερώσουμε για την επόμενη συνάντηση ακόμη περισσότερους συναδέλφους.
Η επόμενη συνάντηση ορίστηκε για το 2020 στα Γιάννενα*.
Οικοδεσπότες οι κ.κ. Πετρόπουλος Νίκος, Παππάς Ηλίας…
Βοηθάμε όλοι όσοι θέλουμε και μπορούμε.
*Λόγω Covid-19 η συνάντηση μεταφέρεται για το 2021 (θα μας ενημερώσει ο Ν. Πετρόπουλος).
EASA 72 ΟΛΟΙ ενημέρωση 17.01.2021
ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ
ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΣΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ
ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.